Stuni – przykład

W tym przykładzie w oparciu o sterownik Stuni zbudowany został prosty system alarmowy, wyposażony w sterowanie bramami w garażu i w ogrodzeniu.

 

 

Do sterownika zostały podłączone:
–  4-kanałowy odbiornik wraz z pilotami do sterowania. Pierwszym przyciskiem załącza się czuwanie, drugim wyłącza czuwanie, trzecim rusza bramą garażową, a czwartym rusza się brama w ogrodzeniu,
– pilot od napędów bram, za pośrednictwem którego sterownik załącza ruch bram. Można również połączyć sterownik przewodowo z odpowiednimi wejściami w napędach,
– 2 krańcówki na napędzie bramy garażowej, które dostarczają sterownikowi informacji na temat położenia bramy,
– 5 czujek ruchu, w garażu i czterech innych pomieszczeniach,
– lampę garażową, wyposażoną w przekaźnik pośredniczący,
– sygnalizator alarmowy.
Sterowanie bramami odbywa się poprzez pilota do sterownika przyciskami 3 i 4. Można również poruszyć bramą zdalnie za pomocą polecenia SMS. Po otwarciu bramy garażowej, w sytuacji gdy czujka nie wykryje ruchu w garażu po 5 minutach wysyłany jest komunikat SMS. Po wykryciu ruchu przez czujkę w garażu załączana jest lampa garażowa na 5 minut.
Czuwanie systemu załącza się przyciskiem 1, wyłącza przyciskiem 2 pilota. Przy załączeniu czuwania sterownik zamyka bramę garażową, jeśli jest otwarta. Załączenie i wyłączenie czuwania można wykonać zdalnie poprzez polecenie SMS. W trakcie załączonego czuwania, gdy dowolna czujka wykryje ruch włącza sygnalizator na 2 minuty i wysyła informację SMS.
Po zadzwonieniu do sterownika uzyskuje się odpowiedź zawierającą: stan czuwania, pozycję bramy garażowej, temperaturę mierzoną czujnikiem, oraz datę i godzinę ostatniego wykrytego ruchy we wszystkich pomieszczeniach.
Poniżej znajdują się reguły które trzeba wprowadzić do sterownik oraz ich objaśnienie.
Reguły wejść Przykład 1
Aliasy SMS dla reguł wejść Przykład 1
SMS własne Przykład 1
Reguły informacyjne Przykład 1
Opis reguł Przykład 1